אודותינו

 

רקע כללי:

המרכז התעסוקתי מאפשר תהליכי אבחון יכולת העבודה, פיתוח כשרים לעבודה, השמה ומעקב בעבודה ו/או בלימודים למשתקמים מתבגרים ומבוגרים צעירים. המשתקמים מגיעים למרכז לתעסוקה ממסגרות מכון סאמיט (אינטרניים) וממקומות שונים בירושלים (אקסטרניים).

במכון סאמיט אנו מדגישים את השילוב של הבנה ומעשה באמצעות עבודה ותעסוקה בפועל לצד תמיכה וליווי המאפשרים הבנה מעמיקה ותהליך שיקום משמעותי.

 

 

הדרגתיות בתהליך השיקום:

שלב ראשון– מפעל מעברי “יציר כפיים” הוא מפעל לעבודות יד איכותיות בעץ ובטקסטיל. זהו מפעל מוגן עבור צעירים, נפגעי נפש. המשתקמים עובדים בשלוש סדנאות: נגריה, מתפרה וחרושתי. הנגרייה מייצרת מוצרים מעץ טבעי הייחודיים לנו, כגון: מתקנים לדיסקים וDVD, בתי בובות, תיאטרון בובות, עריסת בובות ועוד. ובנוסף עבודות לפי הזמנה אישית.

המתפרה מייצרת מוצרים ממגוון רחב של בדים, כגון: שמיכות טלאים, שמיכות פליז, סינרים לתינוקות ולילדים ועוד. ובנוסף עבודות לפי הזמנה אישית.

החרושתי העבודה בה מתחלקת לשניים, ייצור של מוצרים שלנו ועבודות מבחוץ כגון דיוור, אריזות, פירוק, הרכבות וכו’ לשם כך אנו עובדים עם לקוחות וארגונים חיצוניים ועבורם אנו עושים עבודות אלו על פי הזמנה.

לכל סדנא יש אחראי והמוצרים מיוצרים כולם על-ידי המשתקמים. קו המוצרים העיקרי הוא עבור תינוקות וילדים. המוצרים נמכרים במפעל וגם בדוכנים והמשתקמים לוקחים חלק גם במכירת המוצרים.

המפעל המוגן הינו מסגרת מעברית, שנועדה להכין את המשתקמים להשתלבות בעבודה בשוק החופשי בקהילה. השילוב בעבודה בקהילה היא גולת הכותרת של המאמץ השיקומי של המשתקם- העובד ושל הצוות השיקומי.

 

 

שלב שני- “שער לתעסוקה”

סדנא המהווה שלב מעבר לקראת השמה. הסדנא עוסקת בתכנים הנוגעים לשוק העבודה כגון: כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות, הבנה מהו תפקיד, מה חשוב במקום עבודה, איך בוחרים מקום עבודה וכו’.

 

שלב שלישי- תעסוקה נתמכת/השמה

השלב בו כל משתקם בוחר את השתלבותו התעסוקתית בקהילה ניתן להשתלב בעבודה ו/או בלימודים.

בעבודה: יינתנו ליווי ותמיכה למשתקמים שמשתלבים בעבודה בשוק הפתוח. לכל משתקם יש עובד/ת השמה המלווה אותו בחיפוש עבודה, בהכנה לראיון עבודה, בהשתלבות בפועל ובקשר רצוף וקבוע עם מקום העבודה (לפי הצורך) בלימודים: לאחר החלטה משותפת על יציאה ללימודים נעשית פנייה לוועדת סל-שיקום או למוסד לביטוח לאומי (לקבלת מימון). תחומי הלימוד האפשריים הם: השלמת השכלה (12-5 שנות לימוד), השלמת בגרויות, קורסים מקצועיים (בשוק הפתוח או במסגרת מוגנת) והשכלה גבוהה (בתנאי שבמוסד הלימוד אין השכלה נתמכת)

 

עובדת ההשמה והמשתקם תופרים ביחד את ‘חליפת הליווי’ המתאימה לכל אחד, תדירות המפגשים, התכנים, והיעדים מותאמים לצרכי המשתקם. במרכז התעסוקתי ישנו צוות רחב של עובדות השמה המלווה את המשתקם בדרכו בשוק התעסוקה. הליווי הינו אישי, מקצועי, ותומך.

כל מועמד/ת יכול להשתלב בשלב המתאים עבורו/ה.

עקרונות התהליך השיקומי בתעסוקה:
בתהליך ההכשרה לעבודה אנו שמים דגש על התקדמות הדרגתית ומתאימה ליכולות ולמוטיבציה של כל משתקם בתחום התעסוקתי.

 

אנו מאמינים שיש בעקרונות הבאים כעקרונות המקדמים הצלחה בהשתלבות תעסוקתית:

# מוטיבציה להיות אדם עובד ולהכיר בחשיבות העבודה.

# נכונות לקבל את הרעיון של תהליך שיקומי בעבודה.

# מחויבות להתמדה בעבודה.

# מחויבות לביצוע המשימה באיכות טובה.

# מחויבות להתנהגות מתאימה למקום עבודה.

# תנאים בסיסיים של שכר, חופשה ועבודה קבועה.

# פיתוח יכולת של סנגור עצמי.

 

אלו עקרונות מנחים עבורנו ועבור המשתקמים ולצד זה אנו מקפידים על הזכות ליחס הוגן ומכובד במקום העבודה.

 

יציר כפיים הינו מפעל שיקומי השם על דגלו שילוב משתקמים בעולם התעסוקה

נשמח לשיתוף פעולה וקבלת עזרה.

במידה ויש ביכולתך לסייע לנו באחד מהתחומים הבאים נשמח אם תמלא את פרטיך בטופס המצורף:

 

תחומים בהם ניתן לסייע לנו *

 

 

 •  מעצב/ת מוצר

 •  מעצב/ת גרפי

 •  בדים

 •  מכונות תפירה או נגריה

 •  עצים

 •  מפעילי דוכנים

 •  אנשי מקצוע רלוונטיים (תופרות, נגרים וכו’)

 •  ספקי עבודה לכל הסדנאות

 •  אחר
   

דילוג לתוכן